Lowdown On Ceramides | به براق

چسب المر ، Beyond Burgers ، توالت فرنگی: I love ’em! از آنها استفاده کنید! به آنها اعتماد کنید تا ایمن و خوب باشند! اما ، اوه … من هنوز کاملاً 100 درصد درمورد آنچه آنها ندارم نیستم هستند. در دنیای مراقبت از پوست ، شاید این رابطه شما با سرامیدها را توصیف کند. شما می دانید که آنها عالی هستند – برای پوست های حساس ، برای پوست های حساس ، برای پوست هایی که از بین می روند یا چروک می شوند یا فقط به کمی کمک کلی نیاز دارند. یک فرصت خوب (یا بیشتر!) از محصولات مراقبت از پوست که اکنون استفاده می کنید ، وجود دارد که “سرامید” را در لیست مواد تشکیل دهنده آن ذکر کرده است. اما حتی اگر یک ویرایشگر زیبایی آنها را در محل قرار دهید تا تعریف شود ، ممکن است سر آنها را تمیز کند. اگر می خواهید بیشتر بدانید ، به جای درست رسیده اید.

سرامیدها را از کجا می توان پیدا کرد؟

در همه چیز ، از پاک کننده ها ، سرم ها ، مواد معطر ، مرطوب کننده ها و موارد دیگر. شما همچنین می توانید سرامیدهایی را ببینید که به طور طبیعی در پوست وجود دارند.

من پوست؟

بله ، پوست شما بدن شما دائماً از شر چیزهایی که دیگر نمی خواهد خلاص می شود: دی اکسیدکربن هنگام نفس کشیدن ، آب و اسید هنگام استنشاق ، بقایای هنگام عطسه. و در سطح میکروسکوپی ، سلولهای شما سیستم مدیریت پسماند خاص خود را دارند. از آنجا که سلول ها برای بدن شما انرژی تولید می کنند ، در صورت آویزان شدن اطراف ، هر چیزی را که باعث لثه شدن می شود ، می ریزند. سرامیدها فقط یک نوع مولکول هستند که بوت می شوند.

مواد زائد سلولی پس از دفع هدف جدیدی دارند: در فضا های کوچک بین سلول ها فشرده می شوند ، در اصل برای نگه داشتن سلول ها ملات تشکیل می دهند. جویس دو لموس ، سرمربی شیمی برای Dieux Skin ، توضیح می دهد: “وقتی سلول ها آنقدر متراکم نباشند ، پوست در برابر شرایطی مانند درماتیت آتوپیک ، پسوریازیس و از بین رفتن قابلیت ارتجاعی که باعث چین و چروک و افتادگی می شود ، آسیب پذیر می شود.” این ملات علاوه بر این که سلولهای شما را در محل خود نگه دارد ، از مولکولهای چرب روغنی پر شده است که مانعی فیزیکی از دنیای خارج را تشکیل می دهد. این باعث تحریک کننده ها نمی شود ، اما همچنین به حفظ رطوبت کمک می کند. دی لموس می گوید: “سد مانع از تبخیر آب به بیرون از پوست می شود” ، که کلیدی برای پوستی است که احساس چرک و مرطوب می کند. ماریا جیووانا برونو ، شیمی دان از تولید کننده مواد Roelmi HPC ، اضافه می کند که ماتریس خارج سلول همچنین به سلول ها کمک می کند تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند – سیگنال های ارسالی از طریق آن مانند ارکستر برای ارکستر مرگ سلول ، ریزش و تجدید سلول عمل می کنند.

ماتریس خارج سلولی دقیقاً از چه چیزی ساخته شده است؟

اگر می خواهید در آشپزخانه مقداری ماتریکس خارج سلولی بزنید ، مواد مهم پروتئین های رشته ای مانند کلاژن و الاستین ، آنزیم ها و مولکول های روغنی (به نام لیپید) مانند اسیدهای چرب ، کلسترول و البته سرامیدها هستند. این موارد خوبی است! هر یک از اجزا در پوستی مرطوب و سالم نقش دارد. با این حال ، ترکیب ماتریس خارج سلولی شما در کل زندگی شما ثابت نیست. دی لموس می گوید: “با افزایش سن ، ترکیب ماتریکس خارج سلولی شما تغییر می کند و درصد سرامیدها ، کلسترول و اسیدهای چرب آزاد موجود در پوست کاهش می یابد.”

هنگامی که سطح سرامید طبیعی شما شروع به کاهش می کند ، یا به دلیل عوامل خارجی مانند آسیب به نور خورشید ، استرس یا استفاده بیش از حد از محصولات قوی برای مراقبت از پوست ، سد شما به خطر می افتد ، می توانید آنها را با استفاده از موضع مجدد پر کنید. سرامیدهای موضعی مانع پوستی شما را تقویت می کنند و باعث می شوند پوست شما دوباره روان شود (بخوانید: حساسیت کمتر و بهبود خطوط ظریف).

سوال سریع

چه خبر؟

چرا مرتباً “سرامیدها” را به صورت جمع می نویسید؟ آیا این بدان معناست که بیش از یکی از آنها وجود دارد؟

در واقع ، بله! “سرامیدها” به دسته کاملی از مولکول های اسید چرب با همان طرح اولیه گفته می شود. برونو توضیح می دهد: “بسیاری از سرامیدها با اختلاف ساختاری جزئی وجود دارد” ، و با اشاره به ceramide NP ، ceramide NS و ceramide EOS عنوان برخی از مواردی را که ممکن است قبلاً روی برچسب ها دیده باشید ، ذکر کرد. وجود سرامیدها بیش از منطقی است که ذکر شود در اینجا. اما خوشبختانه ، نیازی به پیگیری آنها نیست – همه سرامیدها با کلمه “ceramide” روی برچسب قابل شناسایی هستند ، و همه آنها اساساً همان کار را برای پوست شما انجام می دهند.

تفاوت بین سرامیدهای مختلف چیست؟

بیشتر ، این به قیمت و سازگاری برمی گردد – دو موردی که در واقع نگران نباشید ، مگر اینکه یک شیمی دان آرایشی باشید. دی لموس توضیح می دهد ، “قیمت سرامیدس می تواند از دو هزار دلار برای هر کیلو تا تقریبا 100 هزار دلار در هر کیلو باشد” ، و این اختلاف بزرگی است که مارک ها هنگام کار بر روی یک فرمول باید مورد توجه قرار دهند. محل تولید سرامید عامل اصلی تعیین کننده قیمت است. اکثر مارک ها یا از سرامیدهایی استفاده می کنند که از گیاهان می آیند یا به صورت مصنوعی در آزمایشگاه ایجاد شده اند – برونو خاطرنشان می کند که سرامیدهای گیاهی اغلب گرانتر از مصنوعی هستند ، هرچند هر دو گزینه گیاهخوار و بیومیمتیک هستند.

برای شیمیدانان ، ارزش غرق شدن چیست؟ سازگاری دی لموس می گوید: “ترکیب سرامیدها به سختی در فرمولاسیون ها دشوار است” ، افزود که توانایی فوق العاده شارژ سرامیدها در کنار هم نگه داشتن سلول های پوست همچنین به این معنی است که وقتی شیمی دان ها سعی می کنند آنها را به صورت فرمول با مواد دیگر ترکیب کنند ، بیشترین همکاری را ندارند. سرامید گرانتر در لیست مواد تشکیل دهنده ممکن است بدان معنی باشد که هر چیز دیگری در محصول وجود دارد فقط با گزینه های ارزان قیمت مشکلی ندارد. به همین دلیل ، این لزوماً یک رابطه یک به یک بین یک قیمت بالاتر و کیفیت مواد تشکیل دهنده بهتر نیست – بیشتر به این معنی است که برند تعادل مناسبی را در بودجه خود پیدا کند. هر آنچه را که می خرید تضمین می کند که در آن نقطه شیرین باشد.

در این صورت ، به دنبال چه چیزی می گردم؟

هر دو شیمی دان تأکید می کنند که نگاه کلی به فرمول بسیار مهمتر از ثابت کردن در لیست مواد تشکیل دهنده است. دی لموس توضیح می دهد: “انتخاب محصولی صرفاً براساس یك یا برخی از سرامیدهای موجود در آن ، مانند این است كه بخواهید یك كوكی بخورید زیرا یكی از مواد موجود در آن مانند آرد را دوست دارید. “اگرچه خوب است بدانید چه موادی را دوست دارید و دوست ندارید ، اما ارزیابی طعم کل کلوچه نیز مهم است.” سرامیدها با سایر مواد مرطوب کننده ، مانند کلسترول و اسیدهای چرب ، واقعاً به خوبی کار می کنند و حتی در نسبت های خاص با این مواد ، بهتر هم هستند. (به عنوان مثال این مطالعه نسبت 3: 1: 1 را نشان می دهد.) شما همچنین می توانید به دنبال فرمولاسیون هایی باشید که از انواع مختلفی از سرامیدها استفاده می کنند – یک نمای متنوع می تواند به شما کمک کند هر نوع سرامید که به طور طبیعی فاقد آن هستید را جمع کنید.

چیز دیگری مد نظر دارید؟

دی لموس همچنین پیشنهاد می کند از مارک هایی که آزمایشات بالینی را روی محصول خود انجام داده اند خرید کنید (اگر در وب سایت مارک ارائه نشود ، جستجوی نام محصول به همراه “Pubmed” روش خوبی برای بررسی آسان وجود آزمایشات بالینی برای بازبینی عمومی است). و سرانجام ، شما همیشه باید به دنبال محصولی باشید که دوست دارید و توانایی تهیه آن را دارید. بر خلاف سرم درمانی یا ماسکی که ممکن است فقط گاهی اوقات به آن نیاز داشته باشید ، سرامیدها بخشی جدایی ناپذیر از یک برنامه معمول هستند که از عملکرد طبیعی پوست شما پشتیبانی می کند! بخواهم آنها را دور نگه دارم.

“اما اوشینسکی.”

حالا که شما در جریان هستید ، بیایید خرید کنیم:

عکس از طریق ITG

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>