H۲ ساعت در غنا با بنیانگذار هاناهانا ، ابنا بوما

زیبا ترین چیز در مورد محصول زیبایی مورد علاقه شما ممکن است سایه در لوله ، یا بسته بندی ارزشمند غرور آن ، یا حتی نوع احساس شما هنگام پوشیدن باشد. اما برای Hanahana ، خط برنده جایزه Glossier از بنیانگذار Abena Boamah ، زیبایی آن از مراقبت ناشی می شود. ریشه در غنا دارد ، بواما و تیم او منبع شیا را از تعاونی های زنان در آنجا مستقر می کنند. آنها به این نکته توجه دارند که دو برابر قیمت درخواستی هر کیلو شی خام پرداخت کنند و همچنین منابعی را برای مراقبت های بهداشتی و مدیریت مالی فراهم می کنند تا از پایداری و رفاه این جوامع اطمینان حاصل کنند. این همزیستی زیبایی بسیار مهم در ماموریت Boamah با Hanahana است که او در واقع در حال کار بر روی مستندی درباره کارهای پشت صحنه آنها حتی بیشتر است. در همین حال ، وی پیشنهاد کرد که در آخرین سفر خود ITG را برای بازدید از تعاونی در غنا همراهی کند. 72۲ ساعت را در زندگی Boamah سپری کنید و روشهای مراقبت از روابط وی با جامعه کاتاریگا ، همکارانش و خود او را مشاهده خواهید کرد. سه روز آینده شلوغ است – آماده رفتن؟

جمعه

ساعت 6:30 صبح است و من در تاماله ، غنا بیدار می شوم ، هیجان زده و کمی خسته از روز گذشته در آفتاب گرم. صادقانه Tamale یکی از آرام ترین مکان هایی است که من بازدید کرده ام – اینجا بسیار روستایی است ، اما ما بیشتر روز خود را در جامعه روستایی تر کاتاریگا خواهیم گذراند. برای برخی زمینه ها ، من و تیم تأثیرات اجتماعی در شرف برگزاری 5مین روز بهداشت دو ساله برای تعاون و جامعه کاتاریگا هستیم. ما این فعال سازی را سالی دو بار از طریق حلقه مراقبت Hanahana برگزار می کنیم و این یکی از موارد مورد علاقه من است. این اولین باری است که می توانم این تجربه را با تنیولا اودونسی ، دوست عزیزم و سرب تأثیرات اجتماعی هاناهانا و نانا آما کایرمه ، مسئول خدمات مشتری خود به اشتراک بگذارم.

من و تنی در ساعت 6:45 شروع به کف زدن کره شی (البته هاناهانا) و Supergoop می کنیم ، زیرا در برنامه روز صحبت می کنیم. و تا ساعت 7:30 در حال عزیمت به هتل Katargia هستیم که با ماشین حدود 40 دقیقه فاصله دارد. معمولاً می توانم سریعتر به آنجا برسم ، زیرا وقتی در تاماله هستم با Nat Quasion ، هماهنگ کننده بهداشت و درمان و جامعه خود ، با موتور حرکت می کنم. اما امروز ما پنج نفر هستیم – ما همچنین یک تیم خدماتی متشکل از 20 پرستار ، پزشک و یک متخصص تغذیه اصلی داریم که در آنجا با ما دیدار می کنند.

IMG 9343

پس از رسیدن به کاتارگیا ، شروع به راه اندازی ایستگاه های پرستاری و پزشکی می کنیم. حدود 20 دقیقه طول می کشد تا تنظیم شود ، بنابراین ما کمی قبل از شروع اولین جلسه آموزش ساعت 9:30 وقت داریم. هر کسی می تواند در جلسه مراقبت های بهداشتی شرکت کند و سپس یک معاینه کامل ، مشاوره پزشک و ویزیت رایگان داروخانه دریافت می کند. در این روز مراقبت های بهداشتی ، تمرکز بر تغذیه است.

در ساعت 1:30 خورشید کاملاً منفجر شده است و ما در حال بسته شدن بازدیدها هستیم. ما به بیش از 250 نفر از جمله تولیدکنندگان ، جمع کننده ها ، کشاورزان ، فرزندان آنها و هر کس دیگری در این محله که می خواهد چک شود خدمت کرده ایم. برخی از کارهای تولیدی را برای مستندی که در حال فیلمبرداری آن هستیم به پایان می رسانیم ، و در حالی که در حال آماده سازی سفر هستیم ، تعاونی کاتارگیا با یک هدیه دو مرغ دریایی زنده مرا غافلگیر می کند. این یک افتخار بزرگ و ابراز سپاس است. من شوکه شدم و احساس عشق زیادی کردم

شنبه

صبح زود دیگه! ما در اولین پرواز به سمت آکرا پرواز می کنیم. قبل از سفر ما باید اطمینان حاصل کنم که کوز و کاکائو ، صبحانه مورد علاقه خود را در تاماله تهیه کنم. کوز از خمیر نخود چشم سیاه درست شده و کاکائو مانند فرنی است. من همچنین مرغ دریایی را آماده و فریز می کنم تا بتوانم آن را در هواپیما سوار کنم. این یک پرواز کوتاه است و قبل از ساعت 9 صبح ما در آکرا هستیم.

IMG 9433

ما برای ملاقات درمورد تأثیرات اجتماعی با نات و تنی به آپارتمان من در چادو ، که نزدیک ساحل است ، برگشتیم. برای رفع فشار از سفر شلوغ چهار روزه ، من و تنی تصمیم داریم مقداری ماسک و مراقبت از پوست داشته باشیم. من همه روز در مورد مراقبت از خودم هستم ، مخصوصاً وقت گذاشتن برای مراقبت از پوست. وقتی در غنا هستم ، مراقبت از پوست من بسیار کم است. من معمولاً بین پاک کننده نرم و ملایم Hanahana Beauty و پاک کننده Gentle Matter Klur جایگزین می کنم ، سپس از اسپری Tower 28 SOS و یک روغن کنف استفاده می کنم. اما امروز ما از برخی محصولات محافظ پوست Hanahana منتشر نشده نیز استفاده می کنیم – هنوز نمی توانم چیز زیادی در مورد آنها بگویم ، اما به زودی به سراغ شما می آیند!

بعد از جلسه کوچک مراقبت از پوست ، مرغ دریایی را چاشنی می دهم. من عاشق آشپزی هستم بنابراین می خواهم دستور چاشنی را به شما بدهم ، که می توانید برای هر غذای مرغ یا ماهی استفاده کنید. این فقط نمک ، فلفل ، آویشن تازه ، رزماری تازه ، روغن زیتون ، زنجبیل تازه ، فلفل سویا و پودر کاری است. از مقادیر هر یک به دلخواه استفاده کنید ، همه را با هم مخلوط کنید و سپس پیاز خرد شده ، سیر و آناناس را اضافه کنید. بعد از ترکیب همه مواد ، آنها را روی مرغ خود بریزید. بگذارید حداقل یک روز مارین شود – حتی می توانید آن را تا دو هفته منجمد کنید و برای کباب بعدی ذخیره کنید. عصر همان روز و تنی برای نوشیدنی و شام به سمت بوندای رفتیم. در آکرا می توانید غذاهای مختلفی خارج از غذاهای محلی پیدا کنید – تایلندی ، جامائیکایی ، ژاپنی ، چینی ، لبنانی ، ایتالیایی … بوندای در واقع همجوشی مدیترانه ای ژاپن است. این رستوران خواهر دوستم است ، بنابراین من می خواستم آن را امتحان کنم ، و این خوشمزه بود!

یکشنبه

ما در ابتدا قصد داشتیم زود به ساحل برویم ، اما برنامه ها تغییر کرد بنابراین من به جای آن در یک جلسه یوگای صبحگاهی در پشت بام خود قرار گرفتم. نکته مثبت: اگر قصد دارید در خارج از کشور غنا ورزش کنید ، پیشنهاد می کنم حدود ساعت 6 شب از خواب بیدار شوید تا قبل از بیرون آمدن خورشید این کار را انجام دهید. من ظرف 45 دقیقه تمام شدم ، اما اگر تمرین شما طولانی تر باشد ، حتی ممکن است بخواهید یک ساعت زودتر از خواب بیدار شوید. حدود ساعت 11 صبح من با تیم تولیدی خود تماس گرفته ام. ما در حال کار با Cozy Global ، یک استودیوی خلاقانه هستیم که توسط Mahaneela و Sade Lawson اداره می شود ، برای راه اندازی محصول تابستانی. بخشی از این کمپین در غنا شلیک می شود. ما آنچه را که باید برای فیلمبرداری آماده شود بررسی می کنیم ، سپس با تهیه کننده خود در غنا بررسی می کنم تا چیزهایی را که برای فیلمبرداری فردا نیاز داریم ، انتخاب کنم.

IMG 9510

بعداً همان روز من در رویداد Every Stylish Girl Sip n Slay شرکت می کنم و در صفحه آنها درباره تعادل بین یک کارآفرین و تمرکز بر سلامت روان شما صحبت می کنم. Every Stylish Girl شبکه ای است که زنان سیاه پوست و قهوه ای را با فرصت های رسانه ای ، مد و زیبایی به هم متصل می کند. Nana Agyemang ، بنیانگذار هر دختر شیک ، همیشه یک ظاهر طراحی شده است بنابراین من حدود ساعت 1 به خانه برمی گردم و شروع به آماده سازی می کنم. باید تناسب اندام خود را بدست آورم! بعد از یک ساعت دوش گرفتن ، انجام موهایم و تعویض لباس من بالاخره آماده شدم. من چند عکس بیرون می گیرم و سپس به صفحه پنل می پردازم. ساعت 4 وارد سیستم می شوم و مدتی را روی پشت بام می گذرانم. چند روزی است که در غنا شلوغ و پرمحتوا است!

-آبنا بواما

عکس از طریق نویسنده

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>