یافتن زیبایی: چهار داستان آمریکایی آسیایی

مونا بالتازار

بنیانگذار و مالک ، مونا کات

“وقتی ما 10 ساله بودیم ، من و خواهرم از فیلیپین به سن خوزه نقل مکان کردیم. از کشوری می آمدیم که تمام همسایگانم شبیه من بودند ، ایالات متحده یک شوک فرهنگی بود. دختران در کلاس من بودند که بالای من محافظت می کردند من و خواهرم یک تیم بودیم و هر روز از مدرسه به خانه می آمدیم و درمورد چیزهایی که از همکلاسی هایمان برمی گشتیم بحث می کردیم تا بتوانیم هرچه سریعتر با هم مخلوط شویم.

خانواده من در ایالات متحده وضع مالی خوبی نداشتند و دانشگاه هرگز مکالمه نبود. در روز شغلی در دبیرستان ، من یک جزوه لوازم آرایشی پیدا کردم که در جلوی آن مردی با موهای بلند و شاداب قرار داشت. اگر از کسی س askال کنید ، فیلیپینی بودن همه داشتن موهای بلند است و من می خواستم کاری که او انجام می داد را انجام دهم. در حالی که مشغول کار در یک سالن در کالیفرنیا بودم ، برنده یک مسابقه فروش شدم تا برای یک کلاس چهار روزه Redken به نیویورک پرواز کنم. برای دومین بار بود که در هواپیما بودم و عاشق این شهر شدم. من به رئیسم گفتم كه اخطار يك ساله خود را اعلام كرده ام و وقتي آماده شدم او برايم يك بليط يك طرفه خريد. الان 16 سال است که اینجا هستم.

در سال 2015 زنی به نام Edgy برای دیدن مو به دیدن من آمد. این آغاز حرکتی عظیم به سمت موهای موج دار و طبیعی در جوامع سیاه و مخلوط بود ، اما در نیویورک موهای زائد زیادی وجود نداشت. بسیاری از آرایشگران می گفتند: “اوه ، شما موهایتان زیاد است ، ما باید آنها را صاف کنیم” ، یا اینکه موهای پف دار مانند موهای فرفری کار سختی است. موهای فر برای من جدید بود اما مانع من نشد – من آرایشگر هستم و کار من این است که به شما کمک کنم موهای خود را درک کنید و احساس خوبی نسبت به آن داشته باشید. Edgy عکسی از مدل موی خود را در اینستاگرام منتشر کرد و من را برچسب گذاری کرد و این یک واکنش زنجیره ای از آنجا بود. موهای بافت بسیار حساس هستند و شخصیت های زیادی دارند که زیبایی آنهاست. من می خواهم مشتری با بافت خود احساس راحتی کند و من اینجا هستم تا در این سفر دست او را بگیرم. مشتری من نام “The Mona Cut” را به من داد و در مارس 2018 رسماً به عنوان The Mona Cut به طور مستقل افتتاح شد.

زیبایی در حال حاضر بسیار بی حد و حصر است ، و شگفت آور است که هر کس این فرصت را دارد که انتخاب کند که چگونه می خواهد ظاهر شود ، اما در حال حاضر من فعالانه سعی می کنم برجسته نشوم. مادر من بسیار ذهن باز و جسوری است ، و من و خواهرانم را بزرگ کرده ایم تا هرگز احساس نکنیم که باید به یک روش خاص نگاه کنیم. او روز دیگر فقط 66 ساله شد ، و من فکر نمی کنم من تا به حال دیده ام که افسون تر به نظر برسد – موهایش نقره ای است و آن را خیلی کوتاه می پوشد. چند سال پیش در استراحت ناهار خود مشغول کار بودم و شخصی پس از من آمد و زیر لب گفت: “واقعی آمریکایی ، بنابراین آمریکایی”. به یاد دارم تعجب می کردم که آیا این بدان معناست که من به دلیل آسیایی بودن من نباید خال کوبی کنم ، یا اینکه به دلیل داشتن خال کوبی سعی در تطبیق تصویری آمریکایی دارم. روز دیگر نگران ترک خانه با یک ژاکت نایک و زرد روشن بودم و فقط عینک آفتابی خریدم تا سعی کنم آسیایی بودنم را پنهان کنم. اما نکته هیجان انگیز در مورد فیلیپینی بودن در اینجا در نیویورک این است که کارآفرینان جوان بیشتر و بیشتر غذاهای خیابانی را از فیلیپین برجسته می کنند. Project Barkada بسیاری از مشاغل کوچک فیلیپینی را برجسته می کند ، به این ترتیب من پیراشکی های Kabisera و FromKora را پیدا کردم که امسال مانند عظیم بودن کرونوت ها بسیار بزرگ شدند. دلم برای خانه تنگ شده و غذا در خانه است. “

– همانطور که به ITG گفته شد

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>