پانسمان کامفیل درالتیام زخم فشاری صورت گرفته است

آنها یکی از ماندگارترین انواع پانسمان ها هستند و کیفیت چسبندگی آنها باعث می شود کاربرد آنها راحت باشد. اولا بهتر است که قبل از کندن چسب، آن را با پنبه ی استریل آغشته به بتادین یا سرم شستشو کمی مرطوب کنید تا راحت تر ور بیاید. پانسمان کامفیل کلوپلاست برای کمک به محافظت نواحی ای از بدن که فشار خیلی زیادی را تحمل می کند، از بالش ها یا چرم گوسفند استفاده کنید. زخم بستر زخم بستر، زخمي است كه در نواحي تحت فشار بدن ، در بي حركتي مداوم ، به علت كاهش خونرساني موضع ايجاد مي شود. در درمان بیماران زخم بستری، تغذیه مناسب، استفاده از لگن زیر بیمار مناسب، تغییر حالت بستری بیمار و جلوگیری از عفونت به وسیله شستشوی مداوم زخم با سرم نرمال سالین و درکنار این موارد استفاده از چسب کامفیل که در روند رشد سلولی و جلوگیری از ایجاد عفونت و بوی نامطبوع نقش بی بدیعی ایفا می کنند، اهمیت به سزایی دارد.

پانسمان کامفیل برای سوختگیدر درمان بیماران زخم بستری، تغذیه مناسب، استفاده از لگن زیر بیمار مناسب، تغییر پوزیشن بیمار و جلوگیری از عفونت به وسیله شستشوی مداوم زخم با سرم نرمال سالین از اهمیت ویزه ای برخوردار است. و باز هم به شیوه ای که قبلا گفتم از وی بخواهید تا سرم شستشو را واژگون کرده، شما نیز لایه های گاز استریل را باز کنید و به آن صورت که چیزی را در زیر شیر آب می گیرید، گاز استریل را تماما مرطوب کنید. همه شرکت های پانسمانی پانسمانی که مشابه با پانسمان های کامفیل حتی با کیفیت بهتر نیز دارند. زمانی که از این کامفیل کلوپلاست استفاده می شود نگرانی بابت کنده شدن و بلند شدن لبه های کناری وجود ندارد چون زمانی که آن را در محل مربوطه می چسبانیم کاملا به پوست می چسبد.

بهتر است این پانسمان ها را در زخمهایی که ترشح متوسط تا کم دارند استفاده نمود.از نوع خمیری پانسمان ها مانند خمیر کامفیل در زخمهای حفره ای علی الخصوص اگر به شکل سینوسی بوده و خطر افتادن لبه ها به داخل زخم وجود داشته باشد می توان بهره برد. قرار دادن کامفیل بر روی زخم (۲ الی ۳ روز) توصیه میشود. نکته ی۲ : از آن جایی که برای این پانسمان در هر روز مقدار زیادی گاز و دستکش استریل، چسب و بتادین مصرف می شود، به صرفه تر است که این اقلام را بصورت کلی خریداری کنید. مطمئنا چنین بیماری را نمی توان هر روز به درمانگاه یا بیمارستان برد. و دوما جاهای ملتهب را با پماد روغن ماهی آغشته کنید. موسسه کیان با هدف اطمینان بخشی و ایجاد حس آرامش در بیماران و خانواده آنها، اقدام به ارائه خدمات در حوزه سلامت و مراقبت در محل نموده است.

استفاده از این کرم باعث می گردد که زخم در آن محل گسترش پیدا نکند و سریعتر درمان گردد. پس از شستشوی زخم با نرمال سالین و خشک کردن آن، کرم را به آرامی روی سطح پوست بمالید. یک عدد برای پر کردن حفره ی زخم و۲ عدد برای تمیز کردن دور زخم و در نهایت ۲ عدد برای پوشاندن دهانه ی زخم. در روش توصیه ای متخصص زخم، پانسمان روزی یک بار عوض میشود ولی با توجه به وضعیت حاد زخم، پانسمان باید توسط خود متخصص انجام شود و این یعنی علاوه بر هزینه ی مواد مصرفی که اگر کامفیل باشد خیلی گران است، باید روزی ۳۰ تا ۵۰ هزارتومان حق ویزیت در منزل را نیز بپردازید.

پس از پوشیدن دستکش نیز دیگر فقط می توانید به اجسام استریل داخل ست بطور مستقیم دست بزنید. افراد کمکی به هیچ وجه نباید به اجسام استریل ست، دستکش و گاز استریل دست بزنند. به طور کلی ، از پانسمان های هیدروکلوئیدی باید بر روی افراد مبتلا به دیابت ، به ویژه در زخم های پا بسیار با احتیاط استفاده شود. درمان زخم بستر زخم بستر چیست زخم بستر,علل ایجاد زخم بستر,رژیم ؛ لذا باید از محصولاتی نظیر افشانههای شستشو دهنده و یا محافظ های مرطوب که ویژه افراد مبتلا به آشنایی با انواع پانسمان زخم. باید با کمک همین لایه هر دو دستکش را دستتان کنید.

در اینجا لازم است بگویم که دلیل آنکه این زخم من به جراحی کشید، آن بود که یکی از همین متخصصان زخم هنگامی که زخمم تقریبا سطحی بود و البته سطح آن نکروزه شده بود، با تیغ و پَنس و وسایل آلوده و غیراستریل، در منزل نکروز را برداشت و سبب عفونی شدن زخم شد. اصطکاک در حقیقت نیروی مکانیکی خارجی است که هنگامیکه پوست بر روی سطح خنثی کشیده می شود ایجاد می شود.این نیروها می تواند سبب جداشدن اپیدرم و با ایجاد خراش در پوست می شود.استفاده از وسایل بالابر ،تکنیکهای صحیح در جابجایی بیماران و همچنین استفاده از وسایل حمایتی در محل پاشنه ها وآرنج در هنگام جابه جایی و کاربرد مرطوب کننده ها به منظور حفظ هیدراتاسیون اپیدرم تا حد زیادی این عامل را کاهش می دهد.

پانسمان کامفیل کلوپلاست

کاسه ای فلزی که در آن پنبه های گلوله شده را به بتادین یا سرم و یا داروی مورد نظر آغشته می کنند. گلوله هایی به اندازه ی… این زخم ها بیشتر در قسمت هایی ایجاد می شود که استخوان به پوست نزدیک تر است یکی از راه های درمان این زخم ها استفاده از کامفیل مربعی کلوپلاست می باشد البته بستگی به بیمار دارد که دچار دیابت یا مریضی خاصی نباشد که در غیر این صورت باید با پزشک معالج مشورت شود. چسب کامفیل شفاف از ذرات سلولزی جاذب رطوبت تشکیل شده است که در یک توده چسبنده و الاستیک قرار داده شده است. رطوبت که در داخل زخم از پانسمانهای فوم نگه داشته می شود ، ضمن محافظت از ناحیه در برابر عفونت ، زمان بهبودی سریعتر را ایجاد می کند.

پانسمان کامفیل

از آن جایی که گازهای غیراستریل (فله ای) جنس زمختی دارند، بهتر است گازی را که در داخل حفره ی زخم قرار می دهید از گازهای استریل آماده باشند که جنس لطیف تری دارند. پارچه ای که سِت، درون آن پیچیده میشود بهتر است از جنس متقال باشد. بیاتین نقره بوی بد ناشی از میکرو ارگانیسمهای درون زخم را به شدت کاهش میدهد. کاربرد چسب اطمینان بدین صورت است که وقتی ست را به منظور استریل شدن در دستگاه قرار می دهیم، رد های قهوه ای یا سیاهرنگی بر روی آن ظاهر می شود که مشخص می کند ست استریل شده است.

می بینید که بوی عفونت ندارد.این پانسمان ها منحصر به فرد هستند زیرا نیازی به تعویض مکرر در برابر اقسام دیگر پانسمان های زخم نیست و کاربرد آنها اسان است. دهند. این پانسمان ها چون سطح زخم را خنک می کنند ایزولاسیون حرارتی را انجام نمی دهند. یک پانسمان خوب شرایطی را فراهم می آورد که از ایجاد پوسته و دلمه ها جلوگیری نماید. می بینید که بوی عفونت ندارد. با گاز مرطوب، بتادین هایی که در پانسمان نوبت قبلی بر روی پوست اطراف زخم مالیده اید بخوبی پاک کنید. با توجه به مقدار انرژی که از دستگاه لیزر به بافت اطراف زخم بستر وارد می شود میزان اثر آن متفاوت است. 2. از سوی دیگر استفاده از لیزر به عنوان یک روش درمانی بی خطر و کم تهاجمی است که هیچ نوع عوارضی را به دنبال ندارد.

پانسمان کامفیل مربعی

پانسمان های هیدروکلوئیدی یک محیط درمانی مرطوب و عایق را ایجاد می کنند که از زخم در برابر عفونی شدن محافظت می کنند در حالی که به آنزیم های بدن کمک می کنند تا زخم ها را التیام بخشند. حالا گاز را به کمک پنس با احتیاط به داخل حفره ی زخم فرو ببرید. غذای حاوی پروتئین بالا، ویتامین ها و مواد معدنی به سالم ماندن پوست کمک می کند و باعث بهبود سریعتر زخم می شود. گاز استریل: گاز استریل را می توانید بصورت آماده از داروخانه ها یا مراکز کالای طب تهیه کنید و یا آنکه بسته های ۱۰۰ تایی گاز غیر استریل را تهیه کرده و هر بار چند گاز را به همراه پنبه و پنس در سِت قرار داده و در فور استریل کنید.

زیرا همانطور که پیشتر گفتم، هر جای پوست را که به بتادین آغشته کنید، آن محل تا ساعت ها از میکروب عاری است. وقتی روی ویلچر می نشینید هر ۲۰-۱۵ دقیقه جا به جا شوید. کمی از این چسب بر روی پارچه می چسبانیم و یا کلا می توان به جای چسب کاغذی ای که بدور پارچه بستیم از این چسب استفاده کنیم. حال، یک گاز استریل از داخل ست برداشته و در حالیکه دستیارتان سرم شستشو را کمی واژگون می کند، با کمی فاصله بطوریکه سر سرم با گاز تماس نداشته باشد، گاز را مرطوب کنید. این لایه به دلیل آن که منافذ بسیار ریز آن بر حسب میزان رطوبت و تراوه بستر زخم تنگ و یا گشاد می شوند و نسبت تبخیر را تنظیم می کنند.

همچنین این لایه را “لایه باهوش” مینامند، به دلیل آن که منافذ بسیار ریز آن بر حسب میزان اگزودا و رطوبت بستر زخم تنگ یا گشاد می شوند و نسبت تبخیر را تنظیم می کنند. پوست را خشک و تمیز نگه دارید. بعد از هر بار تخلیه مثانه، پوست را فوراً شسته و خشک نمایید. در هر صورت ما نتوانستیم به روش توصیه ای متخصص زخم اطمینان کنیم و با اینکه روش جراح نیز با توجه به عمق زخم بنظرمان غیر عملی می آمد، ولی به دلیل اعتمادی که به وی داشتیم روش او را برگزیدیم که در ادامه شرح خواهم داد… نکته ی۱ : روش متخصص زخم علاوه بر وسایل مورد نیاز در این روش، شامل وسایل خاص خود و ویزیت در منزل نیز می شود…

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>