هر آنچه باید درباره انواع دستکش پزشکی و موارد کاربرد آنها بدانید

از طرفی، استفاده از دستکشهای وینیل میتواند عوارض ناشی قیمت انواع دستکش پزشکی از بروز حساسیت و آلرژی را بسیار کاهش دهند. پوست دست انسان نسبت به یک سری مواد، مخصوصاً بعضی از مواد شوینده حساس است، برای حفظ پوست دست از آسیبهای ناشی از شستشو در درازمدت بهتر است هنگام کارهای اینچنینی از دستکش استفاده کرد. نشاسته ذرت جایگزین گزینه های دیگر پودرینگ مانند پودر لیکوپودیوم و تالک شده است زیرا این نوع پوشش های دیگر تحریک کننده پوست هستند. امروزه این پودرها را از نشاسته ذرت تولید میکنند؛ قیمت انواع دستکش پزشکی زیرا پوست را تحریک نمیکند. همچنین این نوع دستکش در رنگ های آبی و تیره تولید می شوند که این نوع رنگ آمیزی آسیب و پارگی احتمالی را نمایان می کند.

رنگ قهوه ای تابش نور چراغ های جراحی را کاهش می دهد.

به طور کلی پودر اگر وارد بافت ها شود می تواند قیمت انواع دستکش پزشکی مانع بهبودی در بیمار شود . اگر به نوع لاتکس حساسیت ندارید، دستکش لاتکس مزیت های قابل توجه ای به خصوص در راحتی استفاده بر سایر دستکش ها دارد. رنگ قهوه ای تابش نور چراغ های جراحی را کاهش می دهد. دستکش های لاتکس که از مواد طبیعی ساخته شده اند و بالاترین راحتی، انعطافپذیری، تناسب و حساسیت لمسی را به دستان شما هدیه کرده و مقاومت بالایی را نیز در برابر باکتری ها و ویروس ها دارند. قیمت انواع دستکش پزشکی دستکش نیتریل گیلان که از جنس الیاف پلی استر می باشد کاملا ضد حساسیت بوده و شما می توانید برای مدت طولانی آن را در دستان خود داشته و به کار خود ادامه دهید.

دستکش نیتریل، احتمال بروز واکنشهای آلرژیک در کسانی که به دستکش لاتکس حساسیت داشتند را کاهش داده است. همچنین دستکش نیتریل، احتمال بروز واکنشهای آلرژیک در کسانی که به دستکش لاتکس حساسیت داشتند را نیز کاهش داده است. همچنین در هنگام کار با مواد شیمیایی و آشپزی نیز به کار گرفته میشوند. قیمت انواع دستکش پزشکی برای کسانی که مایل به استفاده از دستکش پودری نیستند ، اما مزایایی را که با آن نوع دستکش وجود دارد می خواهند این نوع دستکش ها مناسب است. این دستکش بالاترین مقاومت را برابر پارگی و سوراخ شدن دارد. این دستکشها مقاومت خوبی در برابر اسیدها، مواد قلیایی و الکلها دارند. بین این دستکشها دستکش یکبار مصرف وینیل با ظاهر شفافی که دارد توانسته خود را به عنوان یکی از پرکاربردترین تجهیزات پزشکی مطرح کند.

اکنون زمانی است که شما میتوانید از میان انواع دستکش جراحی ، گزینه مناسب خود را با شناخت و دقت بیشتری انتخاب کنید ، “قیمت انواع دستکش پزشکی” با این حال اگر بین دستکش های نیترل و وینیل و لاتکس هنوز نتوانسته اید تصمیم نهایی را بگیرید ، دکتر پلاس به شما دستکش نیتریل را پیشنهاد میکند . دستکشهای نیتریل در مقایسه با دستکشهای وینیل، راحتی بیشتری در هنگام استفاده ایجاد میکنند. از انواع دستکش یکبار مصرف میتوان به دستکش های لاتکس، نیتریل، وینیل، نئوپرن و نایلونی اشاره کرد که به صورت استریل و غیر استریل، پودری و بدون پودر یا کم پودر تولید می شوند. نایلونی. راهنمای خرید دستکش یکبار مصرف ، به دومین دستکشی که پرداخته می شود، دستکش نایلونی می باشد.این دستکش دارای شفافیت بالایی بوده و مقاومت بسیار خوب آن، این دستکش را در مقابل انواع آلودگیها محافطت میکند.

انواع دستکش های پزشکی

دستکش جراحی ارتوپدی با فرمولاسیون دستکش فوق العاده ضخیم برای مقاومت قیمت انواع دستکش پزشکی در برابر سختی جراحی، خصوصاً در مواردی که ابزارهای برقی و قطعات استخوان وجود دارد ساخته شده است. دو مدل اصلی از دستکش های یکبار مصرف پزشکی یا دستکش معاینه جراحی و جراحی – هر کدام با یک عملکرد مخصوص وجود دارند. دستکش نیتریل آبی در دو نوع پودر دار و بدون پودر تولید شده است اگر جز آن دسته از افرادی هستید که به پودر داخل دستکش حساسیت دارید، بهتر است در هنگام خرید اینترنتی دستکش نیتریل آبی به این موضوع دقت نمایید. البته این تنها دلیل ما نیست و در یک بررسی دقیق تر به نظر می آید قیمت انواع دستکش پزشکی این دستکش قابلیت های بهتر و مناسب تری برای انجام امور مربوط به جراحی را دارد .

کدام دستکش بهتر است ؟ دستکش نیتریل برای افرادی که به پودرهای درون دستکشهای لاتکس حساسیت دارند، بسیار مفید است. دستکش جراحی نیتریل در پزشکی طبقه بندی( درجه بندی) می شود و قبل از عرضه در بیمارستان ها و مراکز پزشکی توسط سازمان غذا و دارو تست می شود که این کار به منظور اطمینان یافتن از کیفیت و تاب آوری ان هاست. در ایران شرکت های مختلفی در عرصه تولید و ساخت انواع دستکش های پزشکی فعالیت می کنند که بسیاری از آن ها به دلیل رعایت استانداردهای بین المللی توانسته اند با محصولات خارجی مشابه رقابت کنند. با این حال ، این دستکش ها از آنجا که سخت پوشیده می شوند ، بسیار محبوب نیستند.

انواع دستکش پزشکی

با این وجود حلال ها و مواد شیمیایی پرخطر به راحتی درون آن ها نفوذ می کنند. دستکش پزشکی در انواع مختلفی با کاربرد های متفاوتی وجود دارد؛ که هر کدام وابسته به نوع استفاده مزایای منحصر بفرد و ویژه ای دارد. ترکیبات به کار رفته در انواع مختلف دستکشهای جراحی شامل لاتکس، پلی وینیل، نیتریل، نئوپرن و کلراید میباشد قیمت انواع دستکش پزشکی که باعث شده هر نوع دستکش خاصیت، ویژگی و کاربردهای متفاوتی داشته باشد. مهمترین نکته در جراحی، حفظ استریلیته ی موضع جراحی میباشد. در این زمینه، یکی از مهمترین ابزارهایی که برای جلوگیری از بروز صدمات و کاهش احتمال آلودگی صورت میگیرد، استفاده از دستکشهای یکبارمصرف میباشد. دستکش نیتریل فاقد لاتکس میباشد و حساسیت ندارد.

از طرفی دستکشهای غیر کلر از نظر رنگ به دستکشهای معمولی نزدیک تر هستند و فاقد بوی کلر هستند. یکی دیگر از مضرات دستکشهای کلر شده ، ماندگاری کوتاه تر آنهاست: پس از گذشت حدود یک سال ، دستکشهای کلرین شکننده می شوند و وقتی در معرض گرما قرار می گیرند ، ممکن است این دستکشها حتی کمتر از یک سال عمر کنند. چون قطعا دستکشی که از تمام جهات استاندارد باشد فروش بیشتری نیز دارد. قیمت انواع دستکش پزشکی از این رو شما با انواع مختلف دستکش رو به رو می شوید. از پودرهای دیگری مانند لیکوپودیوم و یا تالک نیز در دستکشهای پودری استفاده میشود. نشاسته ی ذرت جایگزین پودر لیکوپودیوم و تالک شده و تحریک پوستی کمتری دارد.

دستکش های پودری آغشته به نشاسته ی ذرت هستند که باعث می شود پوشیدن دستکش راحت تر باشد. دستکش های پودری معمولاً با نشاسته ذرت ، آغشته می شوند ، که این کار پوشیدن دستکش را راحت تر می کند. “قیمت انواع دستکش پزشکی” با کسب آگاهی از انواع مدلهای دستکشهای یکبار مصرف، میتوانید بهترین نوع آن را مطابق با حوزه کاری خود پیدا کنید. فعالیتهایی که در حوزه پزشکی و دندانپزشکی انجام میشوند، همگی از حساسیت بالایی برخوردارند. به گونهای که شباهت کمتری بین نسل قدیم و جدید آنها وجود دارد. علاوه بر دستکش لاتکس، نمونههای دیگری نیز از دستکشهای یکبار مصرف وجود دارد. گاهی نیز طریقه استفاده از دستکشها سوال برانگیز میشود. قیمت انواع دستکش پزشکی این دستکشها از عمر مفیدتری در مقایسه با سایر دستکشها برخوردارند.

دستکش های پزشکی. دو مدل اصلی از دستکش های یکبار مصرف پزشکی یا دستکش معاینه جراحی و جراحی – هر کدام با یک عملکرد مخصوص وجود دارند. این دستکش ها همچنین در دو نوع بدون پودر و پودر دار در بازار عرضه میشود. قیمت انواع دستکش پزشکی شایان ذکر است در اینجا دو دستکش لاتکس را معرفی کنیم که یکی دستکش لاتکس پودری SPA که به خاطر مواد به کار رفته در آن دارای خاصیت کشسانی است و جنس داخلی آن از پلیمری و سیلیکونی می باشد که این دو ویژگی موجب کاهش حساسیت و سهولت در پوشیدن دستکش می شود. همانطور که اشار شد نمونهی پودری دستکشهای لاتکس برای سهولت در استفاده و پوشیدنشان تولید و به پودر آغشته شده بودند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>