ساده ترین دستور غذا نیز تازه ترین است

کباب تابستانی چیزی شبیه آبگرم نیست. اگر برای کلمات “آبگرم” و “کباب تابستانی” نمودار venn می ساختید ، به نظر می رسد دو دایره است که چهار اینچ بین آنها است.

یعنی مگر اینکه در مورد کبابی صحبت کنیم که یک پارچ بزرگ و آبگرم به آن آورده اید. آب اسپا ، این هنرمند که قبلاً به آن آب دم کرده می گفتند ، فقط یک آکواریوم با تکه های میوه (یا گیاهان آبکی شیرین) است که به جای ماهی در اطراف شنا می کنند. این میوه پس از حداقل چند ساعت خیساندن ، مانند شیر لاکروکس از آب شیرین فروتن با طعم طبیعی طعم دار می شود. آنها اغلب آن را در اسپا های مجلل سرو می کنند ، در حالی که شما پس از درمان با لباسهای کرکی بزرگ دراز می کشید ، و دوباره با واقعیت سازگار می شوید ، از این رو نام آن است. همچنین زیبا به نظر می رسد. اما بهترین قسمت این است که ، شما واقعاً نمی توانید اشتباه کنید. مقداری میوه ، هر میوه ای را شنبه شب در پارچ آب بیندازید ، مخلوط را در یخچال قرار دهید ، و روز بعد به طرز مطبوعی تزریق می شود. البته ، ما چند پیشنهاد برای شروع کار داریم.

خیار + لیمو + نعناع + زنجبیل

به روزرسانی در مورد آبگرم آبگرم خیار سنتی! قبل از اینکه خیارهایتان را برش بزنید حتما پوست آنها را بگیرید ، زیرا پوست می تواند حالت تلخی به آب شما اضافه کند. زنجبیل را نیز پوست بگیرید. اگر کمی خرج می کنید ، می توانید به جای آن از چند کیسه چای زنجبیل استفاده کنید.

توت فرنگی + هندوانه + ریحان

نوعی مارگاریتا ، بیشتر شبیه سالاد. برای اینکه از ریحان خود بیشترین بهره را ببرید ، آنها را در ته پارچ خود له کنید یا با پشت قاشق چکش بزنید. (درست مانند این که اکالیپتوس چکشی برای دوش معطر ، عطر و بوی آنها را آزاد می کند ، درمان برگ های گیاهان با این روش روغن های طبیعی آنها را برای حداکثر عطر و طعم سست می کند.) ممکن است با لبه نمکی خوب باشد یا نباشد.

شاه توت + لیمو + اسطوخودوس

آیا می خواهید یک فرد بیش از حد عمل کنید؟ قبل از ریختن مقداری آب و بیرون آوردن آن در یخچال ، توت سیاه و اسطوخودوس را له کنید. به جای اینکه لیمو را مستقیماً به داخل پارچ فشار دهید ، از آب آنها تکه های یخ درست کنید و یک شب یخ ​​بزنید. صبح ، آب دم کرده خود را صاف کنید ، تکه های یخ لیمو را اضافه کنید و بلافاصله آن را سرو کنید.

البته ، یک میلیون ترکیب عطر و طعم دیگر نیز برای آزمایش وجود دارد. تمشک و آهک؟ یا گیلاس و آهک؟ یام هلو و بلوبری؟ خیلی تابستانی خلال پرتقال و لوبیا وانیل ؟! شاید! با آنچه در یخچال شماست یا آنچه در بازار کشاورزان محلی شما است ، آزمایش کنید.

میوه را برای داشتن یک تجربه نوشیدنی با طعم تر ، البته حبوبات ، یا برش های ظریف ، لج کنید. می توانید آب تزریق شده را در قالب های بستنی ریخته ، به جای آن از آب گازدار استفاده کنید ، یا برای یک نسخه کمتر بچه پسند ، آب را برای سلتزر مارک دار عوض کنید. سپس ، وقتی بچه ها جیغ می کشند ، مشروباب به شدت یک دود می گیرد و بقیه یا در حال شنا هستند یا در عرق شنا می کنند ، یک لیوان برای خود بریزید. لحظه آبگرم خود شما! آه

عکس از طریق ITG

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>