با سالیسیلیک اسید جنتلر ، خواهر دزدکی حرکت آشنا شوید

اگر با کسی از خانواده BHA آشنا باشید ، احتمالاً اسید سالیسیلیک است. شاید شما وقتی این کار پر استرس را شروع کرده اید با هم به دبیرستان رفته اید یا در بزرگسالی با هم آشنا شده اید. شما و سال در این مرحله – یک رابطه نزدیک! هر زمان که یک zitarly zit ظاهر می شود ، Sal برای شما وجود دارد و هیچ تأیید نمی کند که خودش را در منافذ حل کند تا از بین برود. مانند یک دست به اندازه کودک به اندازه کافی کوچک برای گرفتن گوشواره ای که پشت نیمکت افتاده اید ، هنگامی که به شخصی احتیاج دارید که به آنجا وارد شود بسیار مفید است.

تا همین اواخر ، اسید سال تنها ماده مراقبت از پوست BHA بود (استیل سالیسیلیک اسید ، یا همان آسپرین ، BHA خوراکی است) – تا زمانی که خواهر کوچک آن ، لیپو هیدروکسی اسید ، در صحنه ظاهر شود. LHA توسط شیمی دانان L’Oréal در دهه 80 پخته شده و فقط در حال جلب توجه است ، LHA یک مشتق اسید سالیسیلیک است که (جرات می گویم؟) بهتر است. خوب ، حداقل در بعضی موارد.

اول از همه ، سالیسیلیک اسید راهی بیشتر برای نفوذ پوست نشان می دهد – تقریبا 10 برابر LHA. اگرچه ممکن است فکر کنید نفوذ بیشتر برابر با نتایج بهتر است ، اما همیشه اینطور نیست. جذب کمتر اولیه باعث LHA می شود که شیمی دانان آن را “اثر مخزن” می نامند ، به این معنی که مقدار بیشتری از آن برای مدت بیشتری روی سطح پوست شما فعال می ماند. (مطالعات نشان داده است که ، چهار روز پس از استفاده ، حدود 17 درصد از LHA در لایه بالایی پوست در مقایسه با حدود 10 درصد از اسید سال چسبیده است.) LHA لایه برداری می کند ، و این کار کندتر از سالیسیلیک است که از نزدیک روشی را که پوست شما به طور طبیعی از سلول های مرده خلاص می شود تقلید می کند. همچنین دارای PH است که دقیقاً با پوست شما مطابقت دارد – 5/5 اسیدی ضعیف ، در مقایسه با اسید 3 که دارای اسید تر است. این یک تبلت آهسته اما پایدار و بدون شوک پوسته است.

Sal و LHA هر دو در فرو رفتن در منافذ روغنی شما بسیار عالی هستند تا آنها را از داخل به داخل درمان کنید. هر دو لایه برداری می کنند و تولید کلاژن را در لایه های عمیق پوست تحریک می کنند. هر دو در غلظت های بسیار کم موثر هستند (سالیسیلیک معمولاً در غلظت های 2 تا 4 درصد استفاده می شود و LHA فقط در 1 درصد نتایج عالی نشان داده است) ، بنابراین نیازی به بارگیری نیست. و هر دو بعد از آسپرین مصرف می کنند و دارای خواص ضد التهابی هستند. دلایل در نظر گرفتن LHA این خواهد بود که شما فقط می توانید درصد کمی اسید سالک را تحمل کنید یا کاملاً با آن تازه هستید ، پوست حساس دارید ، یا فقط چیزی می خواهید که هر چند روز یکبار بتوانید کار کنید. افراد بارداری که نگران جذب اسید سالیسیلیک هستند ممکن است با استفاده از LHA احساس راحتی بیشتری داشته باشند زیرا سرعت نفوذ آن کم است. (اگرچه همیشه باید در مورد استفاده از مواد جدید مراقبت از پوست در دوران بارداری یا شیردهی با پزشک خود صحبت کنید.)

اما یک جاذبه وجود دارد: از آنجا که LHA اختصاصی L’Oréal است ، فقط مارک های متعلق به L’Oréal مجاز به استفاده از آن هستند. بنابراین در حالی که اسید سالیسیلیک در راهروی مراقبت از پوست به وفور یافت می شود ، محصولاتی که دارای LHA هستند بسیار اندک هستند. Skinceuticals طیف LHA کاملی دارد اما گران است. در داروخانه می توانید آن را در محصولاتی از La Roche-Posay (به طور خاص در خطوط Effaclar و Pigmentclar) ، L’Oréal (در خط Age Perfect) ، Vichy (خطوط Proeven و Idéalia ، به علاوه این کرم بدن جذاب CelluDestock) پیدا کنید. ) ، و گارنیر (نگاه کنید ، من نمی دانم چه کسی از مراقبت از پوست گارنیر استفاده می کند ، اما اگر کسی بخواهد دوباره گزارش دهد در Skin Active است).

آیا باید مدام با سال بیرون بروید یا به خواهرش فرصت دهید؟ این کاملاً به خود شما ، پوست و بودجه شما بستگی دارد – گرچه این اولین باری نیست که کسی به خواهر یا برادر قدیمی خود می افتد. اسید سالیسیلیک شما را سرانجام می بخشد.

“اما اوشینسکی.”

عکس از طریق ITG

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>