این روش درمانی اسرارآمیز LA است

اشعه های آفتاب و LA مانند تأثیرگذاران اینستاگرام و افزایش دره رانون – فقط می دانید که اگر آنجا باشید ، آنها را خواهید دید. و این همان آفتابی است که لکه های پوستی قهوه ای مزاحم ایجاد می کند که به ملاسما معروف است. ملاسما که توسط هورمون ها (بارداری ، قرص های جلوگیری از بارداری) ، اشعه ماورا بنفش یا گرما ایجاد می شود ، بسیار شایع است (تا 33 درصد افراد ممکن است آن را تجربه کنند). در زیر آفتاب مداوم و چراغ های داغ هالیوود ، منطقی است که در میان زنان آنجلینو حتی بیشتر گسترش یابد. خودیهای LA زیبایی به دکتر نانسی سامولیتیس ، بنیانگذار و مدیر پزشکی متخصص پوست ، به عنوان سلاح مخفی خود نگاه می کنند ، وقتی که این مسئله به دست می آید. در واقع به عنوان “ملکه ملاسما” نامیده می شود ، درم از این روش بالقوه مزمن استفاده می کند.

دکتر سامولییت می گوید که ساده ترین راه برای ابتلا به ملاسما این است که تا آنجا که می توانید از عوامل محرک جلوگیری کنید – یعنی با استفاده از ضد آفتاب. اما وقتی نور ماورا UV بنفش برخورد می کند هر جا او توضیح می دهد که روی بدن شما ، مغز شما به پوست شما علامت می دهد تا با تولید ملانین بیشتر از خود محافظت کند. این بدان معناست که حتی اگر صورت شما توسط SPF 100 و یک محافظ پوشانده شده باشد ، اگر پاهایتان برنزه شود ، ملاسما نیز می تواند تیره شود. محصولات روشن کننده با نسخه به کم رنگ شدن آن کمک می کنند ، اما بیشتر برای کسانی که پوست روشن تر ، موارد کمتر شدید و لکه های تازه دارند. گزینه های آنها بدون نسخه بیشتر کار می کند. درمان های داخل مطب مانند لیزر و لایه برداری می توانند نتایج فوق العاده سریعی داشته باشند ، اما دکتر سامولییت بر اهمیت ترکیب روش های درمانی تأکید می کند: “در غیر این صورت می توانند اتلاف پول و وقت شما باشند و یا حتی مشکل را بدتر کنند.” بعلاوه ، فقط به این دلیل که شما ملاسما را با موفقیت محو کردید به این معنی نیست که دیگر ملاسما بر نخواهد گشت.

اکنون سرعت خود را حفظ کرده اید: ملاسما نوعی لغزنده است و درمان های موجود به همین اندازه قابل اعتماد نیستند. آماده شنیدن راز دکتر سامولیتیس هستید؟ مصرف خوراکی ، اسید ترانکسامیک در واقع در محو شدن ملاسما از داخل به خوبی عمل می کند. مشابه Latisse ، که در اصل برای گلوکوم مورد استفاده قرار می گرفت تا زمانی که پزشکان متوجه مژه های فوق العاده طولانی بیماران خود شدند ، به طور تصادفی توانایی های زیبایی ترانکسامیک اسید کشف شد. وی توضیح می دهد: “به طور سنتی ، این برای كنترل خونریزی قابل توجه در زنان با پریود شدید یا گاهی قبل از عمل استفاده می شود. اما افرادی که آن را مصرف می کردند ، متوجه شدند که ملاسما نیز بهبود می یابد. دکتر سامولیتیس می گوید: “بعد از کمی دود کردن ،” اسید خوراکی ترانکسامیک برای جلوگیری از توانایی تولید بیش از حد ملانین در پوست از طریق مکانیزم متفاوت از بسیاری از درمان های موضعی که برای دهه ها استفاده کرده ایم ، مشخص شد. ” از نظر عادی ، ملاسما تعداد رگهای خونی کوچک پوست را افزایش می دهد ، که باعث افزایش رنگدانه می شود – در صورت درمان با ترانکسامیک اسید ، آن مسیرهای عروقی خاموش می شوند و رنگدانه کاهش می یابد.

پزشکان در آسیا پیشگام این درمان بودند ، اما طی چند سال گذشته ترمکسامیک اسید توسط درم ها در ایالات متحده مورد استفاده قرار نگرفته است. این ماده برای افراد با هر رنگ پوست بی خطر است و با رنگ های تیره ، رنگ طبیعی شما را از بین نخواهد برد – فقط رنگدانه های اضافی ملاسما را هدف قرار می دهد. دکتر سامولیت اضافه می کند: “با این دارو خطر بسیار کمی افزایش لخته شدن خون وجود دارد ، مانند قرص های جلوگیری از بارداری.” برای اطمینان از اینکه شما کاندید مناسبی هستید ، و مصرف اسید ترانکسامیک تحت نظارت یک درم مهم است که با پزشک تجویز کننده خود صحبت کنید.

در پایان روز ، حتی اگر ما مسئول SPF باشیم ، ملاسما اتفاق می افتد. دکتر سامولییتس می گوید: “بعضی اوقات ملاسمای شما به دلیل تابستان بودن ، تعطیلات رفتن یا مشغول بودن در سرگرمی بیش از حد عود می کند.” “اما ما همیشه می توانیم از نو شروع کنیم.” خوشبختانه ، او فقط در محل Melrose Place جدید را باز کرد – آنجلینوس ناهموار ، خوشحال شوید.

– زوئی شفر

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>