آیا سگ شما از روش دختر فرفری استفاده می کند؟

در یک سال گذشته من اینستاگرام اینستاگرام را دنبال کردم که چگونه دنیای من را کمی تیره تر کند: دسته هنرهای زیبا معروف به Tiktok. من همچنین یک بسته شرارت و شادی 8 پوندی و شمارش چهار پا داشتم. اسمش پاف است.

پف یک کاواپو است ، به این معنی که او بخشی از اسپانیل Cavalier King Charles و بخشی دیگر پودل است ، به این معنی که او موهای فر دارد. خوب ، نوعی مو فرفری؟ بیایید آن را حداکثر یک الگوی حلقه ای 2C یا 3A بنامیم. و هنوز هم ، کافی بود دامپزشک ما فوراً به من توصیه کند قبل از اولین بازدید پاف ، از فیلم های “چگونه موهای پودل را مرتب کنم” در YouTube مشورت کنم ، زیرا ، به گفته وی ، “این یک روند است و به آسانی آنچه شما می خواهید نیست فکر!”

من نمی دانستم چه چیزی در این فیلم ها پیدا می کنم – حرکات فوق العاده دقیق قلم مو؟ برخی از اقدامات قیچی؟ مهار پیچیده انگشت؟ – اما من تصور می کردم که جالب نخواهد بود. و سپس ، وقتی فیلم را بعد از فیلم تماشا می کردم ، حقیقت شروع به تبلور می کند: وای خدا، روال موی سگ من اساساً همانند من است.

درست مثل من ، اصلی ترین معضل موهای پودل گره خوردن است – پودل بیشتر از سگهایی با خز مستقیم دارد. (واقعیت جالب: پودل ها اصلاً خز ندارند ، فقط مو دارند ، بنابراین کت های آنها نرم و نرم است و احتمال ریزش آنها کمتر است.) بنابراین به عنوان یک مالک مادام العمر مجموعه ای از فرهای محکم و گره خورده ، نظافت پودل سعادتمندانه به نظر می رسید آسان ، حتی برای من اساسی است.

برنامه موی پف با حصیر لیس که من آن را در کره بادام زمینی می پوشانم شروع می شود ، حدود 20 دقیقه فریز می کنم ، و سپس به کنار وان وصل می شوم تا حواس او در تمام مراحل پرت شود (Tiktok به من آموخت!) سپس من به او یک خوب شستشو داده شود و به دنبال آن کف شامپوی سگ مالین + گوتز (در حال حاضر در همه جا موجود نیست ، اما قطع نمی شود). هنگامی که آن پنجه ها به درستی تمیز و شستشو شدند ، من مستقیماً به تهویه مطبوع می روم. پیدا کردن نرم کننده سگ از شامپو دشوارتر است ، اما برای پف غیر قابل بحث است – من برای پاک کردن به آن نیاز دارم! نرم کننده سگ Keratin Dog ابزار انتخابی من است. بوی گلی اما خنک کننده نیست و بوی عطر و بوی آن برخلاف تلاش های پاف در غیر این صورت تا چند روز ادامه می یابد. همچنین موهای او را نرم و نرم مانند پر صاف می کند و مانند CGI در تبلیغات شامپو آن را براق نگه می دارد. آیا خودم آن را امتحان کرده ام؟ نه ، اما از میز خارج نیست.

در حالی که نرم کننده به مدت پنج دقیقه خیس می شود و پاف با کره بادام زمینی اش به شهر می رود ، من کت او را با یک شانه دندان پهن شانه می کنم. بعد از آن آبکشی می شود و سپس در حوله خشک می شود (علی اوشینسکی از من پرسید: “یک حوله میکروفیبر؟” پاسخ من: “نه ، اما ایده خوبی است.”)

توقف بعدی در زیر خشک کن است ، که یک آزمایش سنگین دو نفره است ، جایی که شوهر من پف را نگه می دارد در حالی که من موهای او را به طور همزمان خشک و مسواک می زنم. سشوار علاوه بر این سودمند است. پف کردن متنفر است مرطوب بودن ، چیزی است که همسایه ما اخیراً به آن اشاره کرد در حالی که من او را در اولین “پیاده روی” خود حمل کردم (همسایه: “پودل نمی خواهد پاهایش را خیس کند!) [insert a guttural laugh loud enough to wake the dead]فرآیند سشوار موهای او را کمی صاف می کند ، اما فرها پس از یک روز بر می گردند. و در بین دو بار شستشوی ماهانه ، پاف زیاد شانه می شود ، مثل چند بار در هفته ، همه در تلاش است تا گره ها و گره ها را از بین ببرد. این بی عقل نیست هیچ روال پیچیده ای وجود ندارد. اما اینکه پاف این روال را قبل از اولین تولدش میخکوب کرده است؟ او قبلاً روی من بلند شده است.

– اشلی ودرفورد

عکس از طریق نویسنده

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>