آیا روغن زنی صورت با ضد آفتاب محافظت می کند؟

هیچ چیز مانند پاک کننده های روغن از بین نمی رود. همانطور که دکتر متخصص پوست ، دکتر کریستین چوی کیم ، توضیح می دهد ، شما نمی توانید آن را شکست دهید. او می گوید: “ایده” مانند حل شدن مانند “همان چیزی است كه كل روش پاك سازی مضاعف K-beauty بر اساس آن بنا شده است.” “بسیاری از محصولات دارای پوشاک طولانی پایه روغن دارند ، بنابراین شما می توانید تمام محصولات محلول در روغن خود را با یک پاک کننده پایه روغن از بین ببرید.” ریمل ضد آب ، رژ لب قرمز ، فونداسیون صورت کامل و ضد آفتاب های سنگین همگی فقط با کمی روغن ذوب می شوند.

[Record scratch] بله ، درست خواندید. روغن در از بین بردن ضد آفتاب بهترین است. اما اگر از روغن های مرطوب کننده استفاده می کنید ، چه می کنید و ضد آفتاب برای محافظت؟ در پایان روز ، تفاوت زیادی بین روغن های پاک کننده و روغن های صورت وجود ندارد – اولی فقط راحت تر شستشو می شود ، و ماده دوم گران تر است. من به دکتر کیم زنگ زده بودم تا به ته قضیه برسم.

شما می دانید که یک ضد آفتاب با SPF 30 بهتر از آن با SPF 8 محافظت می کند ، اما مقدار SPF در مورد عملکرد یک ضد آفتاب در برابر شرایط دنیای واقعی چیز زیادی به شما نمی گوید. دکتر کیم نشان می دهد ، “ضد آفتاب ها اساساً SPF خود را در خلا تعیین می کنند.” به عنوان مثال ، کرم های ضد آفتاب در واقع روی پوست پشت آزمایش می شوند ، نه پوست حساس و چرب صورت. بعلاوه ، اکثر افراد از مرطوب کننده ها و آرایش در پشت خود استفاده نمی کنند. SPF برای در نظر گرفتن این نوع مواد آزمایش نشده است. دکتر کیم تأیید می کند: “ما به سادگی نمی دانیم که روغن های صورت چه تاثیری در اثر ضد آفتاب شما دارند.” (برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی آزمایش SPF ، این لینک را ببینید.)

در واقع ، روغن های صورت ممکن است ضد آفتاب شما را خراب کنند. یا ممکن است که نباشند! به دلیل نحوه آزمایش ضد آفتاب ها ، این واقعا یک علامت سوال بزرگ است.

دکتر کیم پیشنهاد می کند: “اگر می خواهید بسیار محافظه کار باشید ، از روغن صورت خود در ساعاتی از روز استفاده کنید که از ضد آفتاب هم استفاده نمی کنید.” این نه تنها اطمینان حاصل می کند که سطح دقیق ضد آفتاب را در ضد آفتاب خود تبلیغ می کنید ، بلکه می تواند به تقویت اثر ضد آفتاب و روغن کمک کند. صبح ها ضد آفتاب را نسبت به روغن ها در اولویت قرار دهید – ممکن است روغن باعث شود شما در حال حاضر براق به نظر برسید ، اما آسیب UV باعث ایجاد [90-percent of visible aging] و SPF در برابر آن محافظت می کند. بعلاوه ، همانطور که دکتر کیم توضیح می دهد ، “روغن های صورت شب ها می درخشند ، زیرا بسیاری از آنها مزایای بازسازی دارند.” شما در اصل به شما کمک می کند تا هنگام خواب پوست شما بیشتر کار کند. عالیه!

یک راه حل خوب دیگر؟ یافتن کرم ضد آفتابی فوق العاده مرطوب کننده و بدون کمک اضافی ، جلای درخشانی را برای شما ایجاد می کند. دکتر کیم می گوید: “این مواد با روغن های مغذی ساخته می شوند و به عنوان یک فرمول کامل آزمایش می شوند” – به عبارت دیگر ، شیمی دانان با یافتن تعادل بین روغن ها و فیلترهای UV مقابله می کنند تا دیگر نگران این موضوع نباشید. آنچه که می بینی همانست که بدست می آوری. برای روزهایی که بیشتر در خانه هستید ، دکتر کیم به خصوص لوسیون معدنی Yes To را دوست دارد ، که دارای ناجیان پوست خشک مانند آووکادو و روغن نارگیل ، به علاوه گلیسیرین است. (او خط داروخانه های ارزان قیمت را توصیه می کند که اغلب او در واقع به عنوان یک سفیر برند تبدیل شده است.) از دیگر ضد آفتاب های بسیار مرطوب کننده می توان به Kinship’s Reflecting Self ، Supergoop’s Zincscreen ، Josh Rosebrook’s Nutrient Cream Day و Black Girl ضد آفتاب اشاره کرد.

یا ، شما فقط می توانید در مورد برنامه خود استراتژیک باشید. به جای اینکه به ضد آفتاب خود بزنید در حالی که روغن صورت هنوز احساس لک دارد ، منتظر فرو رفتن آن شوید. (وقتی پوست شما واقعاً به آن احتیاج دارد ، روغن برای مدت طولانی لغزیده و روی سطح آن بلغزد.) اگر هنوز نگران هستید ضد آفتاب خود را تحقیر کنید ، فقط مطمئن شوید که مقدار زیادی را برای شروع و استفاده مجدد در طول روز استفاده کرده اید. دکتر کیم تکرار می کند که آكادمی پوست آمریكا به شما توصیه می كند كه از یونس (یعنی یك لیوان كاملاً ضدآفتاب) برای پوشاندن صورت و بدن خود استفاده كنید و هر وقت كه بیرون هستید هر دو ساعت مجدداً آن را اعمال كنید. اما حداقل ، باید از کرم ضد آفتاب به اندازه کافی روی صورت خود استفاده کنید تا احساس کنید که چیزی آنجاست. “هنگامی که شما از چیزی مانند رتینوئید استفاده می کنید ، می خواهید فقط از مقدار نخود استفاده کنید – کمتر بیشتر است. اما ضد آفتاب باید مانند لایه ای روی پوست شما احساس شود. ” “اگر شما نمی تواند بگویید آنجاست ، احتمالاً باید کمی بیشتر استفاده کنید. ”

TLDR ، زیرا سخت است که بگویید چگونه هر روال زیبایی شما بر SPF شما تأثیر می گذارد ، فقط سعی کنید محتاط باشید. و شاید در راه بیرون رفتن کلاهی لبه دار بگیرید.

“اما اوشینسکی.”

عکس از طریق ITG

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>